Zákaznický servis

Průmyslová automatizace

30 let zkušeností, komplexní realizace celků, práce s nejmodernějšími technologiemi.

Aktuálně získává firma většinu zakázek v odvětví automatizace a robotizace automobilového průmyslu. Realizujeme rozsáhlé výrobní, expediční a dopravní systémy. Tyto jsme schopni vybavit celou řadou jednoúčelových zařízení, jako jsou testery, robotická nebo jiná speciální pracoviště. V případě požadavku jsme schopni na výše uvedené technologické celky nasadit na míru vyvinutý nadřízený systém (MES).

Průmyslovou automatizaci a řízení výrobních procesů považujeme za velmi dynamickou oblast, kladoucí na zúčastněné firmy značné nároky, mimo jiné hlavně na technickou a výrobní flexibilitu a operativnost. Z těchto důvodů udržuje firma Amsoft relativně nízký počet kmenových zaměstnanců se zajištěnými vazbami na tým externích pracovníků a dodavatelů. Tím si firma zachovává schopnost rychle reagovat na stále rostoucí potřeby zákazníků s použitím automatizačních prostředků, které se technicky neustále dynamicky vyvíjejí.

Základní proces komplexní zakázky se skládá z několika jednotlivých, na sebe úzce navazujících, níže uvedených kroků. Každý krok, neboli oblast, můžeme také nabídnout a následně realizovat samostatně.

1

STUDIE A TECHNICKÉ ŘEŠENÍ

Technickým řešením a funkční analýzou se zabýváme vždy na začátku každého projektu. Už při tvorbě cenové nabídky podrobně studujeme zadání a snažíme se nabídnout různé alternativy technického řešení. V případě požadavku jsme schopni vypracovat studii, která může být podkladem pro výběrové řízení nebo funkční analýzu řešeného problému.

2

PROJEKT

Je-li jasné technické řešení, začínáme pracovat na elektrotechnické dokumentaci. Pro tvorbu technologických, procesních a síťových layoutů využívají naši zkušení projektanti grafický nástroj MS Visio. Schémata zapojení, včetně všech souvisejících náležitostí, vypracováváme v projekčním systému Eplan Electric P8.

3

SOFTWARE

Abychom mohli na konci procesu automatizovanému systému vdechnout život, je třeba vypracovat a připravit software. Naši PLC programátoři jsou zaměřeni na celý rozsah systému Siemens Simatic, dále pak Mitsubishi a Beckhoff. Vizualizací se pak zabývají naši HMI specialisté, kteří navrhují a programují systémy WinCC, Pro-face, Mitsubishi GOT, Citec atd.

4

VÝROBA

Naše poměrně rozsáhlé a flexibilní výrobní oddělení je schopné vyrobit dle připravených dokumentací celou řadu různých typů rozvaděčů, operátorských panelů, obslužných pracovišť a dalších nezbytných komponentů, bez kterých se automatizovaná technologie neobejde.

5

MONTÁŽ

Dobře organizované a profesionální montážní skupiny, které sestavujeme vždy na míru dle typu zakázky, pak namontují a zrealizují vše, co se navrhlo a vyrobilo v naší firmě. Dělají to výborně, vedoucí pracovníci mají zkušenost s elektro montážemi více než 25 let.

6

OŽIVENÍ A UVEDENÍ DO PROVOZU

Poslední, často nejnáročnější, fáze je oživování a uvádění do provozu. Programátoři, kteří v teple našich kanceláří na míru sestavili a vyvinuli software, vyrážejí na místo činu, kde vdechují život automatizované technologii. Až vše funguje, proškolí uživatele.

Reference

Magna Chomutov – výrobní a expediční linky autosedaček

Komplexní automatizaci linek určených pro výrobu a automatickou expedici sedaček do automobilů BMW jsme realizovali společně s mechanickým partnerem TMT spol. s r.o. pro Magnu Chomutov v roce 2018. ...

Continental Barum – dopravní systém HTC pneumatik

CMS, Graders, Last Scanner S automatizací dopravních systémů pro pneumatiky máme zkušenosti více jak 25 let. V rámci této zakázky jsme doplňovali sedmý řídící systém dokončovny HT plášťů (automati...